МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
32 евра од вечер за спиење под отворено небо – еве каде е оваа понуда

32 евра од вечер за спиење под отворено небо – еве каде е оваа понуда

недела, 07 април 2019, 11:16ч.   |   L.E.

Светски популарната и фреквентно користена платформа AirBnB туристите може да изнајмат сместување на Крит под отворено небо. Во оваа понуда тие добиваат кревет поставен во двор, на кој ќе спијат на отворено.

Жена од градот Палеокастро изнајмува кревет поставен во дворот на нејзината куќа и ги повикува туристите на одмор под „ѕвездено небо”. Во огласот на гостите не им се нуди клима уред, телевизор или пожарен аларм, но затоа имаат заедничка кујна, бања и тоалет во дворот.

Доколку сакаат и „луксуз” како чистење на дворот , ќе треба да доплатат и ќе ги чини 41 евро. Минатото лето веќе имало туристи во ова сместување, а коментарите се повеќето позитивни, освен што дел од гостите се жаклат на блиската улица и постојаната бучава.

© ЖУРНАЛ    ~51,17

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.