МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини

Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини

сабота, 06 април 2019, 10:48ч.   |   L.E.

 Токсините се наоѓаат насекаде околу нас, а на различен начин се акумулираат во телото и предизвикуваат непосакувани последици.

 

Затоа, важно е на одреден период да му правите детоксикација на телото и да се ослободите од сите отрови.

Но, како да знаете дека телото ви е полно со токсини, независно дали е од загадување, нечистотии, лоша исхрана или употреба на средства со хемикалии и слично.

Следниве симптоми укажуваат дека телото ви е полно со токсини и дека е време за детоксикација:
Имате проблеми со констипација (запек)

Збунети сте, ви се лоши и немате добра концентрација

Редовно се бањате и користите дезодоранси, но телото испушта непријатна миризба

Имате болки во мускулите и зглобовите, иако сте немале некој напор во периодот

Црвенила и иритација на кожата

Заспивањето навечер станува потешко иако сте преморени

Почнувате да се дуете и дебелеете, иако сте физички активни

Имате лош здив

Ноктите на нозете изгледаат лошо и имаат габи

Косата почнува брзо да ви опаѓа

Како да направите детоксикација?
Пијте големи количини на вода за да се ослободите од токсини преку исфрлање течности

Практикувајте јога за подобра циркулација на крвта и ослободување од токсини

Мијте ги забите и јазикот навечер по оброк

Јадете чиста, здрава, органска храна

Додадете пробиотик во исхраната

Ослободете се од производи со хемикалии и токсини

© ЖУРНАЛ    ~126,44

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.