МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Кафето со ОВОЈ додаток ги согорува маснотиите: Ги намалува воспаленијата во телото и има прекрасен вкус!

Кафето со ОВОЈ додаток ги согорува маснотиите: Ги намалува воспаленијата во телото и има прекрасен вкус!

четврток, 04 април 2019, 15:33ч.   |   L.E.

 Дали и вие фантазирате за совршеното утринско кафе?

Уживањето во пенестото и густо кафе звучи неверојатно, но вкусот не е доволна причина за да го сакаме кафето. Всушност, кафињата денес се преполни со рафинирани шеќери и нездрави маснотии, кои им одземаат важните придобивки што би можеле да ги искористиме.

Меѓутоа, ако сакате да најдете здрав и вкусен начин наутро да испиете кафе, еве рецепт што сигурно ќе го обожавате.
Кокосовото масло е одличен додаток за солените и слатките рецепти, а истото важи и за кафето. Тоа е добра и здрава замена за рафинираните шеќери, а ова се некои од многуте придобивки на кокосовото масло:

Му дава енергија на телото – најмногу поради триглицеридите од средниот синџир што се наоѓаат во самото масло.
Ги намалува воспаленијата – благодарение на лауринската киселина што се содржи во производот.
Му обезбедува здрави маснотии на телото – неопходни се за развој на телото и подобри перформанси.
Ја намалува желбата за нездрава храна – односно промовира здраво губење на тежината.
Во блендер сипете 1 шолја кафе. Додајте 1-2 лажици кокосово масло. За најдобри резултати, секогаш користете органско и девствено кокосово масло. Мешајте додека не добиете мазна и свиленкава текстура. Ќе добиете одлично и здраво кафе, па уживајте!

© ЖУРНАЛ    ~67,23

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.