МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
Хотел во англија нуди часови по јога со лемури

Хотел во англија нуди часови по јога со лемури

среда, 03 април 2019, 15:19ч.   |   L.E.

 Ако сакате да станете експерт по јога, пожелно е да ги проучувате позите на лемур, порачуваат од хотелот „Лејк дистрикт“ во англиското гратче Арматвејт Хол.

Ова е прв хотел на светот кој воведе сесии на таканаречената „лемога“, при што гостите се охрабруваат да вежбаат во друштвото на овие пријателски суштества, кои често природно седат во лотус позицијата.

„Тие на тој начин си ги топлат мешињата на сонце“, вели Ричард Робинсон, менаџер на хотелот.

Тој додава дека луѓето и лемурите, вид примати со потекло од Мадагаскар, се идеални партнери.

„Убаво е да се поттикнуваат луѓе да поминуваат време со лемури. Мислам дека не можете да видите несреќен чувар во зоолошка градина. Ние целото наше време го поминуваме со животни и убаво се чувствуваме“, вели Робинсон.

Инструкторите по јога велат дека животните поттикнуваат среќа и смиреност.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.