МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Технологија
Нова фотографија дава подобар увид во Google Pixel 3a

Нова фотографија дава подобар увид во Google Pixel 3a

недела, 28 април 2019, 11:23ч.   |   L.E.

На 7 мај Google се очекува да прикаже нови паметни телефони од серијата Pixel, кои ќе бидат позиционирани на врвот на средниот сегмент.

Во последниве недели, дознавме многу за моделите Pixel 3a и 3a XL, а веќе знаеме и како ќе изгледаат. Сепак, еве и официјална фотографија на помалиот уред објавен од Еван Блас, која овозможува подобар увид во дизајнот на Google Pixel 3a.

Фотографијата го потврдува класичниот дизајн на паметниот телефон и покажува дека екранот нема да биде намален.

Главната камера е единечна и сензорот за отпечатоци е исто така поставен на задниот панел. На екранот можете да го видите датумот 7 мај, што е уште една потврда за премиерниот датум на уредот.

Очекуваме Pixel 3a и 3a XL да понудат дисплеи од 2160 x 1080 и 2220 x 1080 пиксели, чипови со Snapdragon 670 и 710 и 4GB RAM. Уредите ќе вклучуваат Pixel Visual Core како оној кој им помага на Pixel 3 моделите да снимат толку добро.извор: USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.