МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Шоубиз
Даниел Кајмаковски се разведува од сопругата Кристина

Даниел Кајмаковски се разведува од сопругата Кристина

сабота, 27 април 2019, 12:30ч.   |   L.E.

Победникот на “ Х- фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, објави “Ексклузив“ на 1ТВ. Тие беа во брак од 2016 година.

2017 година му ја донесе најголемата радост на пејачот и на неговата сопруга Кристина, кои кон крајот на месец февруари ја добија најубавата улога во животот – станаа родители. Се роди Давид.

Даниел Кајмакоски е роден во Струга, поточно потекнува од населено место Мислешево.Победник е на регионалното шоу X Factor Adria и победник на Скопски Фестивал на кој беше избран да ја претставува Македонија на Евровизија 2015.

Кајмакоски е талентиран Македонец кој е роден во Струга, Македонија (Мислешево), но уште во својата 7 година заедно со своето семејство, заминал во Виена, Австрија.

Даниел учествувал во многу музички шоуа, прв пат кога учествувал во едно шоу имал 17 години и стигнал до топ 12, но сепак најмногу успех има постигнато во регионалното шоу X Factor Adria./presscentar.mk

© ЖУРНАЛ    ~508,172

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!
Ќерката на Кили трудна во бикини
Дара Бубамара го достигна врвот, речиси гола пристигна на свадба
Македонската Кардашијан ги провоцираше Грците со своето секси тело (Фото)
Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.