МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Авто
Официјално: Ова се спецификациите на iPhone XI!

Официјално: Ова се спецификациите на iPhone XI!

сабота, 27 април 2019, 12:21ч.   |   L.E.

Иако има речиси половина година до претставувањето на новите iPhone модели, деновиве се појавија офцијалните спецификации за еден од уредите:

Станува збор за iPhone Xl. На фотографиите се забележува веќе познат дизајн. На предната страна се наоѓа голем OLED панел со минимални рамки и notch за селфи камерата. Иако се зборуваше дека можеби Apple ќе смисли поиновативен начин за сместување на селфи камерата, сепак изгледа ќе го задржи веќе познатиот дизајн.

Како и овогодинешните iPhone X и iPhone XS, станува збор за 5.8 инчен панел. Слично, поголемиот iPhone XI Max ќе има и поголем дисплеј, од 6.5 инчи, но се друго ќе биде исто со помалиот модел.

Според фотографиите, уредите ќе доаѓаат со нов дизајн на задната страна. Како што веќе се зборуваше, новите iPhone модели ќе имаат систем од три камери кој ќе биде сместен во горниот лев агол, во чудна, квадратна форма. Два од овие сензори повторно ќе бидат од 12 мегапиксели, додека спецификациите на третиот сензор сеуште не се познати.

Во внатрешноста, следбеникот на iPhone XS ќе има батерија со капацитет помеѓу 3189mAh и 3,322mAh - значително подобрување од онаа на овогодинешниот модел со 2658mAh./gsm.mk/

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.