МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Авто
Еве колку ќе чини новиот Mercedes GLS

Еве колку ќе чини новиот Mercedes GLS

четврток, 25 април 2019, 13:40ч.   |   L.E.

Германците ја открија цената на својот нaјголем адут во SUV сегментот

На почетокот од продажбата, Mercedes GLS во Европа ќе може да се нарача само со дизел мотор, додека варијантата со бензински генератор ќе биде понудена подоцна. Базниот модел е GLS 350d 4MATIC модел кој користи реден 6-цилиндерски мотор со 286 КС и има почетна цена во Европа од 85.923 евра. По него следи GLS 400D 4MATIC кој го користи истиот мотор но со повеќе „коњи“ – 330. Почетната цена за оваа варијанта е 90.386 евра.

Секако, Mercedes нуди целосен опсег на додатоци, најчесто групирани во пакети. На пример AMG Line пакетот на опрема вклучува промени на надворешноста на возилото и чини 4.284 евра, Exclusive Interior донесува неколку ексклузивни материјали во салонот, а потенцијалниот купувач ќе мора да плати 803 евра.

Ова се пакетите на опрема со цени:

Rear Comfort Plus – 2.118 евра

MBUX Innovation – 1.439 евра

MBUX Rear Seat Entartainment – 2.796 евра

Driving Assistance Package Plus – 2.891 евра

E-Active Body Control – 7.735 евра/dodajgas.mk/

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.