МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Занимиливости
„Пензионерски дом“ за мачки на Флорида

„Пензионерски дом“ за мачки на Флорида

среда, 24 април 2019, 13:50ч.   |   L.E.

Флорида е позната како „пензионерски дом“ на Американците, но во тој кош неодамна се најдоа и мачките. Во месноста Луц, Тери и Брус Џенкинс основаа дом за стари мачки, наречен „Кетс кредл“ (мачешка лулка).

Целта на брачната двојка е да им ги разубави последните години на миленичињата кои потешко би се снашле во таа доба од животот.

Тери и Брус поставија и камери во својот „пензионерски дом“, со цел да привлечат и публика на интернет, која би помогнала со совети.

© ЖУРНАЛ    ~15,5

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
Најбогатиот човек на светот го има рецептот за среќен живот – поставете си ги овие 12 прашања
Учител од Кенија освои награда за најдобар наставник од 1 милион долари и скоро сите пари ќе ги даде на сиромашните
10 факти за Бутан, земја каде што нема бездомници, и медицината е бесплатна за сите
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.