МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Здравје
Тренинг од 15 минути за совршени нозе

Тренинг од 15 минути за совршени нозе

среда, 24 април 2019, 13:45ч.   |   L.E.

Кога станува збор за совршеното тело, жените воглавно се фокусираат на стомакот, задникот, но и на нозете. Повеќето жени најмногу сакаат добро оформени нозе, но не и премногу мускулест изглед.

Извајаните нозе подразбираат добро обликувани вретенести мускули, кои покажуваат дека минувате време во теретана. Важно е да знаете дека за да го добиете посакуваниот изглед на нозете, потребно е да вложите многу труд. Резултатите нема да бидат видливи преку ноќ, но трудот и упорноста сигурно ќе се исплатат.

Покрај правилните вежби, од голема важност е да внимавате и на исхраната, а оваа комбинација ќе ви гарантира позитивни резултати. Доколку немате идеја од каде да почнете со вежбање, овој тренинг од 15 минути навистина ќе ви помогне.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Колкав е рокот на траење на варените јајца
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Што ќе се случи со вашиот организам ако секој ден јадете јајца?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.