МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Технологија
Galaxy Fold линијата наскоро добива таблети со двојно превиткување!

Galaxy Fold линијата наскоро добива таблети со двојно превиткување!

среда, 24 април 2019, 13:42ч.   |   L.E.

И покрај проблемите со дисплејот, Samsung сепак планира да ја прошири својата линија уреди на превиткување со нови таблети..

Станува збор за два таблети, со G-тип и S-тип дизајн, како и значително поголеми панели. G-типот ќе доаѓа со двојно превиткување и ќе има 8 инчен дисплеј кога ќе се отвори, додека другиот ќе се отвара во S-форма и ќе биде уште поголем, од 13 инчи. Ова е слична големина како поголемиот Apple iPad Pro.

Најголемиот новитет кај овие уреди, во споредба со оригиланиот Galaxy Fold, е тоа што панелот нема да се превиткува само еднаш, туку два пати. G-моделот ќе се превиткува внатрешно, додека S-типот ќе може да се превиткува и навнатре и однадвор.


Кое е вашето мислење? Дали би биле заинтересирани во таблет на превиткување? И дали Samsung ќе успее да претстави функционален Galaxy Fold уред?

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.