МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Xроника
Уапсен охриѓанец кој го нападнал татка си

Уапсен охриѓанец кој го нападнал татка си

среда, 24 април 2019, 13:30ч.   |   L.E.

Охрид, 24 април- Охриѓанец го нападнал татка си со тврд предмет, а потоа таткото во самоодбрана и да го заплаши синот испукал еден куршум од ловна пушка во ѕид, вчера во нивната семејна куќа во охридското село Лескоец.

Како што информира СВР Охрид, вчера во 13.30 часот, В.П.(68) од селото Лескоец, телефонски пријавил во полиција дека со тврд предмет бил нападнат од неговиот син В.П.(29). Притоа, нападнатиот В.П. (68), од ловната пушка која легално ја поседувал, кон sидот испукал еден проектил.

Ловната пушка е одземена а напаѓачот В.П.(29) е приведен.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

© ЖУРНАЛ    ~25,9

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Синот на Илчо Захариев пронајден мртов
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Починато лице пронајдено во објект во Бутел
НЛБ Банка се огласи по вооружениот грабеж, средствата на нашите клиенти се сигурни
Прегазен пешак во Ново Лисиче, загина на самото место
Актерката Билјана Белицанец најдена мртва
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.