МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Македонија
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо

Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо

вторник, 23 април 2019, 11:15ч.   |   Xh.I.

По 19 години затвор за Бесир Беља и Скендер Демири за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски -Саздо. Ова е пресудата која денеска судијката Даниела Алексовска-Стојановска во Кривичниот суд им ја изрече на обвинетите Беља и Скендер.

-Обвинетите се виновни затоа што на свиреп начин го лишиле од живот Никола Саздовски, рече судијката Алексовска-Стојановска.

Според обвинителниот акт, Беља и Демири заедно со уште едно 19-годишно момче кое е во бегство, на 29 јуни минатата година го претепале Саздовски на автобуската постојка во Автокоманда. Од здобиените повреди, Саздовски на 9 јули 2018 година почина на клинк КАРИЛ.

© ЖУРНАЛ    ~114,38

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Вајгл: Има една незгодна работа за Македонија, а тоа е дека за неа се зборува во пакет со Албанија
Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф
Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено до половина
Ќе се менуваат законите за вработените во јавниот сектор и административните службеници
Анагностопулу: И да победи Сиљановска, на меѓународно ниво нема да направи ништо за Договорот од Преспа
Јахја Кемал: Секоја година пред уписите се шират невистини за нас
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.