МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Xроника
Татко и син убиени во Слупчане

Татко и син убиени во Слупчане

понеделник, 22 април 2019, 11:07ч.   |   L.E.

Доцна синоќа нешто по 22 часот во атарот на село Слупчане, кај месноста „Слупчански бунар“ во патничко моторно возило марка Опел Астра се пронајдени две безживотни тела, во кои било пукано од засега непознат сторител. Итнаната медициска помош која пристигнала на местото само ја констатирала смиртта кај убиените.

Според полициски извори на Телма станува збор за Ахид Салахи од село Опае на возраст од 47 години и неговиот 9-годишен син Амар Салахи. Екипи на МВР и обвинителството извршиле увид на местото на убиството, по што ќе следи истрага. Телата на убиените се предадени на обдукција во судска медицина. Повеќе детали не најавени за во текот на денот.

 

© ЖУРНАЛ    ~138,46

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Синот на Илчо Захариев пронајден мртов
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Починато лице пронајдено во објект во Бутел
НЛБ Банка се огласи по вооружениот грабеж, средствата на нашите клиенти се сигурни
Прегазен пешак во Ново Лисиче, загина на самото место
Актерката Билјана Белицанец најдена мртва
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.