МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Технологија
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!

iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!

понеделник, 22 април 2019, 11:14ч.   |   L.E.

 Гласините за следбеник на iPhone SE кружат веќе некое време - всушност, од појавувањето на првиот модел. Изгледа дека конечно, по цели три години, ќе го видиме вториот буџетски iPhone модел.

Станува збор за iPhone XE, смартфон кој ќе доаѓа со 4.8 инчен OLED панел со notch. Ќе поддржува Face ID, но нема да има стаклена конструкција. Наместо тоа, ќе доаѓа со алуминиумска градба. За жал, тоа значи дека нема да нуди безжично полнење.

Во однос на другите спецификации, ќе има една камера на задната страна од 12 мегапиксели, а во внатрешноста ќе се наоѓа A12 Bionic.

Доколку iPhone XE навистина постои, неговото претставување го очекуваме до крајот на оваа година. Дали вие би биле заинтересирани во ваков модел?

© ЖУРНАЛ    ~78,26

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.