МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Авто
Instagram тестира нова опција која може да ги уништи инфлуенсерите!

Instagram тестира нова опција која може да ги уништи инфлуенсерите!

сабота, 20 април 2019, 13:17ч.   |   L.E.

 Ќе полудат ако ова навистина се оствари!

Instagram може да воведе промена која многу инфлуенсери ќе ги доведе до лудило. Постои можност во иднина, бројот на лајкови која ги добила некоја фотографија да бидат недостапни за публиката.

Џејн Менчун Вонг, која се занимава со истражување на социјалните медиуми, откри дека Instagram веќе ја тестира оваа опција и скриншотите ги објави на Твитер.

– Ние сакаме вашите следбеници да се фокусираат на содржината што ја споделувате, а не на бројот на лајкови кои ги добивате. За време на ова тестирање, само оној кој ја споделил објавата ќе може да види колку лајкови таа добила – стои во известувањето.

Портпаролката на “Инстанграм” за “The Verge” изјави дека не ја тестирале опцијата во овој момент, туку бараат начин како би го намалиле притисокот од корисниците.

Важно е да се напомене дека Instagram и Facebook постојано тестираат нови опции, но многу од нив никогаш не оживеале.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
ТОП 5 АВТОМОБИЛИ: Кои автомобили тpoшат нajмногу а кои нajмалку гopиво!
Збогум за три модели на Opel
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
VW со загуба од 3.000 евра ќе го продава I.D.
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.