МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Авто
Audi e-Tron во новиот спот на Avengers: Endgame

Audi e-Tron во новиот спот на Avengers: Endgame

сабота, 20 април 2019, 13:16ч.   |   L.E.

Во видео спотот наречен „The Debriefing“, Капетан Марвел седи со владин агент, кој има за задача да ја воведе во денешниот модерен начин на живот, по неколкуте децении поминати далеку од Земјата.

На состанокот, таа е воведена во модерната технологија, стилот на живот и новите навики. По неколкуте хумористични линии на дијалогот, агентот ја запознава Капетан Марвел со новиот електричен Audi e-Tron SUV. Спротивно на она што можеби го мислевте, производната верзија на e-Tron нема да биде прикажана во филмот, но затоа ќе го видиме концептниот e-Tron Sportback. Тука е и e-Tron GT Concept, управуван од Iron Man, Тони Старк.


„Бидејќи Тони Старк го претстави на светот иконскиот Audi R8 во 2008 година, фановите на Marvel навистина го прифатија брендот. Сега, ние сакаме да им го претставиме целосно електричниот Audi e-tron SUV, а очекуваме подеднакво иста реакција на фановите и во однос на новиот супер автомобил на Тони Старк, e-Tron GT Concept“, изјави Лорен Ангело, потпретседател на маркетинг одделот на Audi America.

 

 

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
ТОП 5 АВТОМОБИЛИ: Кои автомобили тpoшат нajмногу а кои нajмалку гopиво!
Збогум за три модели на Opel
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
VW со загуба од 3.000 евра ќе го продава I.D.
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.