МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Технологија
Samsung Galaxy S10 добива зададен Night mode

Samsung Galaxy S10 добива зададен Night mode

петок, 19 април 2019, 13:29ч.   |   L.E.

Најновата надградба на фирмверот донесува интересна надградба на апликацијата камера кај Samsung Galaxy S10 моделите. Корисниците сега ќе можат да креираат соодветни Night снимки, со помош на зададениот Night mode за камерата кај смартфоните од S10 линијата.

Телефонот ја поседуваше Bright Night функцијата, но камерата сама одлучуваше кога да биде стартувана (што обично беше во екстремно темните сцени).

Новиот режим на снимање не го носи името Bright Night и едноставно е означен Night во камера апликацијата, а лесно му се пристапува со поместување низ различните камера модови кои се достапни.

Доделениот Night mode пристигнува во рамките на најновото фирмвер ажурирање за Samsung Galaxy S10, кое веќе е достапно на уредите во Швајцарија и кое наскоро се очекува и во другите држави.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.