МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува за настаните од 27 април

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува за настаните од 27 април

петок, 19 април 2019, 11:10ч.   |   Xh.I.

Зоран Заев е единствениот политичар трипати аболициран за криминал, а Пендаровски единствениот кандидат којшто јавно признава дека е 102,5% ист со аболицирани криминалци, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на соопштенијата од владејачката партија во кои се вели дека претседателската кандидатка Сиљановска застанува во одбрана на осудени насилници и криминалци.

Од ВМРО-ДПМНЕ додаваат дека лицемерно е СДСМ како партија која направила селективна амнестија да зборува за настаните од 27 април.

„На партиски собир за Стево Пендаровски видовме како лице се закануваше дека со пиштол ќе упадне во ДИК и притоа ниту Пендаровски, а ниту безбедносните служби не реагираа. Со СДСМ на власт криминалот и насилниците царуваат со улиците, имаме бројни нерасчистени убиства и секојдневни мафијашки пресметки во центарот на Скопје“, се наведува во партиската реакција во која се додава дека глас за Стево Пендаровски значи глас за Зоран Заев и криминали и матни зделки.

„Глас за Пендаровски е глас за слобода на над 800 криминалци пуштени од затворите кои слободно дивеат по улиците, слобода за убијците на децата од Смилковско и минимални казни затвор за терористи од ИСИС кои убивале и масакрирале илјадници невини луѓе“, нагласуваат од опозициската партија и порачуваат дека на Македонија ѝ е потребна правда и заштита на Уставот и законите што единствено може да се постигне со победа на Гордана Сиљановска-Давкова.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Вајгл: Има една незгодна работа за Македонија, а тоа е дека за неа се зборува во пакет со Албанија
Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф
Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено до половина
Ќе се менуваат законите за вработените во јавниот сектор и административните службеници
Анагностопулу: И да победи Сиљановска, на меѓународно ниво нема да направи ништо за Договорот од Преспа
Јахја Кемал: Секоја година пред уписите се шират невистини за нас
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.