МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Технологија
Lenovo Z6 Pro ќе има четири камери на задната страна

Lenovo Z6 Pro ќе има четири камери на задната страна

четврток, 18 април 2019, 12:58ч.   |   L.E.

Lenovo следната недела во Кина ќе го официјализира Z6 Pro телефонот. Најавата вклучува и пратечка фотографија, која ни дава увид во камера системот на задната страна. Системот ќе се состои од четири сензори, од кои еден ќе има 48 MP резолуција.

Тизерот забележан на Lenovo Weibo страницата, сугерира вертикален систем за четири камери. Еден од сензорите ќе биде одвоен од другите, а останува да се види која е неговата функција.

Официјалното лице на компанијата Lenovo исто така објави и скриншот од AnTuTu листингот, каде Lenovo телефонот со бројот на модел L78051 оствари резултат од 403.077 поени. Доколку е во прашање Lenovo Z6 Pro, смартфонот според перформансите би можел да се најде во врвот на популарната бенчмарк платформа.

Lenovo Z6 Pro ќе биде официјално претставен на 23. април, кога ќе ги дознаеме сите официјално детали за уредот./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.