МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Здравје
Водата со лимон не може да се спореди со овој рецепт: За 12 дена го отстранува целото сало од стомакот и го чисти телото од отрови!

Водата со лимон не може да се спореди со овој рецепт: За 12 дена го отстранува целото сало од стомакот и го чисти телото од отрови!

среда, 17 април 2019, 11:51ч.   |   L.E.

Отстранувањето на салото од пределот на стомакот е една од најтешките задачи. За да го решат овој проблем, луѓето најчесто се потпираат на помошникот кој важи за најефикасен – водата со лимон.

Но денес ви откриваме уште помоќен рецепт, кој има неколку пати посилен и побрз ефект, а неговите главни цели се подобрување на функциите на метаболизмот, прочистување на телото од отрови и губење килограми.

Клучот е во идеалната комбинација на состојки што брзо ги согоруваат маснотиите, и внесените и складираните, поради што брзо ќе ослабите.

Една од главните состојки е грејпфрут, кој ефикасно ги отфрла отровите, го стимулира метаболизмот и ги согорува маснотиите.

Другите состојки, цимет и ѓумбир, се задолжени за регулација на нивоата на шеќер во крвта и подобра работа на метаболизмот со тоа што ја подобруваат циркулацијата и ефикасно ги прочистуваат цревата од насобраните наслаги.

Најдобро е да ја пиете оваа напивка пред спиење, бидејќи најефикасна е кога дејствува навечер.

© ЖУРНАЛ    ~89,31

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Колкав е рокот на траење на варените јајца
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Што ќе се случи со вашиот организам ако секој ден јадете јајца?
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.