МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Спорт
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?

Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?

вторник, 16 април 2019, 12:40ч.   |   Xh.I.

Во текот на летниот преоден рок се очекуваат големи промени во редовите на Реал Мадрид, каде што треба да пристигнат неколку звучни имиња.

Во претходните денови се шпекулира дека Лука Модриќ ќе го напушти „кралскиот клуб“, а сега тој се поврзува со спектакуларен трансфер во Италија.

„Диарио гол“ пишува дека Хрватот ќе биде искористен во мега-размена со Интер, од каде што треба да пристигне Мауро Икарди во Мадрид.

Секако, Реал Мадрид освен Модриќ на Интер ќе му понуди и дополнителни 40 милиони евра, па ова изгледа како прифатлива понуда за „нераѕурите“ во моментов.

Сепак, Икарди не е единствен фудбалер кој се поврзува со трансфер во Мадрид, зашто „кралевите“ претходно покажаа интерес и за Лука Јовиќ, па на лето се очекуваат конкретни потези.

© ЖУРНАЛ    ~207,71

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.