МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
120 каратисти ги покажаа своите вештини на Државниот шампионат во традиционално карате (Фото)

120 каратисти ги покажаа своите вештини на Државниот шампионат во традиционално карате (Фото)

вторник, 16 април 2019, 00:04ч.   |   Z.U.

 Сто и дваесет каратисти од вкупно 18 клубови зедоа учество во 51-от Државен шампионат на Македонија во традиционално карате. Учесниците ги покажаа своите способности и знаења во повеќе дисциплини, и тоа кихон, кихон-кумите, џиу ипон кумите, кого-кумите и кумите. Натпреварувањето со одржа во Будо Центарот Недеви во Скопје.

 

Натпреварувањето го почнаа најмалите на возраст од 4 години, а заврши со највозрасните полнолетни натпреварувачи кои внесоа неизвесност и адреналин со потези од слободна борба.

Листата на добитници на златен, сребрен и бронзен медал по категории изгледа вака:


© ЖУРНАЛ    ~80,30

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.