МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Јунајтед понудиле богатство за Кулибали

Јунајтед понудиле богатство за Кулибали

понеделник, 15 април 2019, 16:08ч.   |   Xh.I.

Манчестер Јунајтед, во понеделникот, испратиле понуда во Неапол, за Сенегалецот Калиду Кулибали. Според италијанските медиуми Јунајте биле подготвени да издвојат 110 милиони фунти за дефанзивецот на Наполи.

Оле Гунар Солскјер доби постојан договор со Манчестер Јунајтед и најави големи промени во тимот за наредната сезона. Најболна точка на овој Јунајтед ие одбраната и Норвежанецот е подготвен да ги урне сите сите рекорди, кога се работи за играч од одбраната, само за да го донесе Сенегалецот.

Во минатото првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, одбивал понуди за Кулибали, но се чини дека на оваа нема да може да и одолее.

Доколку Наполи прифати 110 милиони фунти, тогаш Кулибали, кој неколку сезони игра на високо ниво, ќе стане најскапиот дефанзивец и еден од најскапите фудбалери во историјата.

Кулибали е играч на Наполи од ју и 2014 година кога Де Лаурентис на Генк им плати 8,5 милиони евра.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.