МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Спорт
Салах убеден: Уште 4 победи и ќе бидеме шампиони!

Салах убеден: Уште 4 победи и ќе бидеме шампиони!

понеделник, 15 април 2019, 16:07ч.   |   Xh.I.

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах е убеден, ако „црвените“ победат на преостанатите четири меча во првенството, ќе ја освојат титулата во Премиер лигата.

„Црвените“ во моментов имаат два бода предност пред Манчестер Сити, но и натпревар помалку. Сепак, Салах верува дека „граѓаните“ нема да ги освојат сите бодови до крајот бидејќи имаат два тешки меча против Тотенхем и Манчестер Јунајтед.

„Мислам дека ќе бидеме шампиони ако ги победиме сите натпревари до крај. Треба да се фокусираме на тие мечеви и да се надеваме Сити да загуби бодови. Тоа што Сити игра добро може да ни помогне да бидеме поконцетрирани и да се претставиме подобро. Против Челзи не можевме да си дозволиме да загубиме бодови бидејќи знаевме дека Сити победи“, истакна Салах.

„Оваа сезона е потешка за мене бидејќи двајца или тројца противнички играчи се постојано до мене. Мане и Фирмињо исто така имаат одлична сезона и постигнуваат повеќе голови отколку претходната сезона. Тоа е така бидејќи противниците повеќе се фокусираат на мене, па тие имаат поголема слобода. Среќен сум за нив. Ние сме тим и сме сконцетрирани околу нашите цели“, додаде Египќанецот.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.