МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Не сака да ги експонира: Драгана Мирковиќ проговори за децата (Фото)

Не сака да ги експонира: Драгана Мирковиќ проговори за децата (Фото)

понеделник, 15 април 2019, 14:55ч.   |   L.E.

Драгана Мирковиќ е една од ретките српски пејачки која успеа својот приватен живот да го сочува далеку од очите на јавноста, особено кога станува збор за децата. Со сопругот Тони ги имаат ќерката Мануела (16) и синот Марко (18) кои воопшто ги нема во медиумите.

– Ќерка ми е спортски тип и е во сосема друг фазон. Не му се мешам во изборот на син ми кога се девојките во прашање. Единствено ми е важно да ги почитува и кога е со една да остане само со една – изјави Мирковиќ во едно популарно ТВ-шоу.

Таа нагласува дека сѐ е личен избор и дека има и други познати личности што имаат прекрасни деца кои исто така не ги експонираат во медиумите.

Сепак, пред многу години Мануела и Марко се појавија во еден нејзин спот, а таа имаше оправдување зошто тоа го направила.

– Тоа беше видеото за песната „Једини“ која му ја посветив на сопругот, па и децата беа во него за и тие да му покажат колку го сакаат – појасни Драгана.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.