МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Наоми Кемпбел го откачи 23 години помладиот пејач

Наоми Кемпбел го откачи 23 години помладиот пејач

понеделник, 15 април 2019, 14:54ч.   |   L.E.

Поранешниот член на бендот „Уан дирекшн“, Лијам Пејн (25) ја освои пред неколку месеци „црната пантера“, па двојката четири месеци беше во романтична врска.

Сепак, се чини дека на речиси двојно постарата манекенка Наоми Кемпбел (48) ѝ било доста, па одлучила да го прекини нивниот однос, пишува „Дејли мејл“.

– Ѝ стана здодевен и одлучи да стави крај на тоа пред работите да станат посериозни. Не жали за ништо – рекол извор близок на Наоми, додека другите британски медиуми пренесуваат помирна верзија на целата приказна, во која двојката се разделила спогодбено и дека едноставно заклучиле дека тоа е тоа, и дека ќе нема лутење ниту забележување од ниедна страна.

Иако не објавија ниту една заедничка фотографија последните месеци, Наоми и младиот Лијам беа фатени во неколку наврати од страна на фотографите, а неодамно се забавувале на заедничкиот излет во Хонг Конг, каде се однесувале како вљубени тинејџери.

Пејн пред Наоми беше во врска со британската пејачка Шерил Кол (35) со која го доби и синот Бир (1), а поради разликата во годините помеѓу пејачот и Наоми, двајцата пред неколку месеци се најдоа на ударот на критиките по откривањето на нивната, сега веќе завршена врска.

© ЖУРНАЛ    ~72,24

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.