МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Емотивни фотографии на Брена за роденденот на починатата мајка

Емотивни фотографии на Брена за роденденот на починатата мајка

понеделник, 15 април 2019, 14:47ч.   |   L.E.

Фолк ѕвездата Лепа Брена сподели неколку емотивни фотографии, од својата мајка, која почина пред пет години. Со фотографиите таа потсети дека вчера бил нијзиниот роденден. Ифета Јахиќ почина во 2014 година, а популарната пејачка напиша “ Ми недостигаш, те сакам. Среќен роденден, мајко моја“ .

Лепа Брена неколку пати досега зборувала за нејзината мајка и дека таа била една од најваѓните личности во нејзиниот живот, дури и посвети албум со севдалинки кои таа ги сакала.

Во неколку интервјуа досега, пејачката раскажала дека кога била на почетокот од кариерата нејзината мајка и шиела гардероба за настапите.

Брена на својот роденден во 2010 година остана без нејзиниот татко Абид кој почина во болница во Тузла од последици од сообраќајна несреќа.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.