МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Блејк Лајвли дојде во Ровињ

Блејк Лајвли дојде во Ровињ

понеделник, 15 април 2019, 14:46ч.   |   L.E.

Филмската ѕвезда Блејк Лајвли вчера дојде во Ровињ, каде што нејзиниот маж Рајан Рејнолдс го снима најновиот филм Hitman’s Wife Bodyguard. Рајан веќе неколку дена е во Хрватска заедно со Семјуел Л. Џексон и Селма Хаек, кои ги играат главните улоги во филмот.

Рајан објави слики со Блејк на „Инстаграм“ и се пофали дека освен што го снима филмот, заедно снимиле и реклама за џинот Aviation што го произведува Рајан.

Рајан и Блејк се запознаа 2010 година на снимањето на филмот Green Lantern. Во тоа време Рајан беше во брак со глумицата Скарлет Јохансон, а Блејк беше во врска со Пен Бадгли, колегата од серијата „Озборувачка“. Една година потоа, кога двајцата беа сингл, се нашле на „двоен состанок“ на кој биле со различни луѓе.

„Таа беше на состанок со друг маж, јас со друга жена. Тоа беше најверојатно најчудниот состанок воопшто, зошто меѓу нас се појави огномет“, рекол Рајан пред неколку години во едно интервју.

Двојката има две деца.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.