МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Вернер дефинитивно заминува

Вернер дефинитивно заминува

понеделник, 15 април 2019, 14:45ч.   |   Xh.I.

Ред Бул Лајпциг потврдиле дека ова лето напаѓачот Тимо Вернер ќе замине од клубот. Германскиот репрезентативец кариерата ќе ја продолжи во Баерн Минхен.

Вернер (23) одбил да го продолжи договорот со Лајпциг, поради што во клубот решиле да го продадат во летниот преоден рок.

„Немавме избор, сакавме да му го продолжиме договорот, не успеавме во тоа. Не сакаме да чекаме да ми истече договорот. Сакаме да заработиме што е можно повеќе пари од трансферот“, рекол генералниот директор на Лајпциг, Оливер Минтзлаф.

Германските медиуми пишуваат дека Вернер, одбил трансфер во Ливерпул и се договорил со Баерн Минхен. Вредноста на трансферот ќе изнесува 40 милиони евра.
 

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.