МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Кралското бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дијана

Кралското бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дијана

понеделник, 15 април 2019, 14:37ч.   |   L.E.

Aгенцијата „Вилием Хил“ соопштила дека не прима повеќе обложувања за полот на детето откако се испоставило дека луѓето се масовно убедени дека војвотката од Сасекс и принцот Хари ќе добијат девојче.

– Што се однесува до нас, тајната е откриена. Можеби некој некаде го видел ултразвукот или некој слушнал нешто – рекол портпаролот на фирмата Руперт Адамс.

Ова е најчестото име што се спомнува, а речиси сите се обложуваат дека бебето на кралската двојка Меган Маркл и принцот Хари ќе биде девојче.

Кога станува збор за името на детето, листата е долга. Со четири наспрема еден, најголем фаворит за името е Дијана. По него следуваат Викторија, Елис, Грејс и Елизабет.

Оние кои се обложуваат дека бебето ќе биде машко ги избираат имињата Алберт, Артур и Џејмс. Дури 80 отсто од предлозите се однесуваат на името Дијана, иако од агенциите сметаат дека е малку вериојатно Хари да одбере име на своето дете што ќе го потсетува на неговата трагично загината мајка.

Според историчарката на кралското семејство, Каролин Херис, најверојатно Дијана би било средното име на бебето ако е девојче.

Бебето на Хари и Меган ќе биде седмо по ред за наследство на кралската круна на Британија.

© ЖУРНАЛ    ~72,24

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.