МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Шерифовиќ го одведе Огнен во четвртиот круг на „Гранд“ е превземен

Шерифовиќ го одведе Огнен во четвртиот круг на „Гранд“ е превземен

понеделник, 15 април 2019, 14:37ч.   |   L.E.

Со песни од Лозано и Здравко Чолиќ, Огнен Здравкоски го воодушеви жирито и помина во четвртиот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Тој во третиот круг, каде кандидатите настапуваат во дуели, беше подобар од Самед Џело.

Според новите правила на шоуто, кандидатот што ќе добие повеќе гласови оди директно понатаму, а ако двајцата кнадидати имаат ист број гласови, тогаш се прегласува. Откако испеаја Огнен и Самед, тие и двајцата добија по пет гласа. По прегласувањето, Огнен доби повеќе гласови и со тоа директно отиде во следниот круг.

Ментор на Огнен е Марија Шерифовиќ. Таа по неговиот настап не ги штедеше пофалбите.

„Беше одличен. Првата песна беше емотивна. Немам што да ти замерам, јас сум задоволна“, му рече меѓу другото Марија.

Настапот на Огнен може да го погледнете на 01:40:40./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.