МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Регион
Хорор во Србија: Син ѕверски ја убил мајка си (ФОТО)

Хорор во Србија: Син ѕверски ја убил мајка си (ФОТО)

понеделник, 15 април 2019, 16:57ч.   |   Z.H.

 Триесет и едногодишен син ја убил својата 58-годишна мајка со лопата, пренесува „Курир.рс“.

Настанот се случил вчера, а убиецот веднаш бил приведен од полицијата.
Пред да се случи трагедијата, мајката и синот имале жестока расправија во куќата во која живееле како подстанари.
Убиецот ја претепал со лопата, нанесувајќи ѝ смртоносни удари на главата. Жената починала на лице место.
Тој и претходно бил осудуван за тепачка и имал полициско досие.
Досега семејно насилство не било пријавувано од страна на мајката.
Според соседите, убиецот имал проблеми со наркотици.

© ЖУРНАЛ    ~63,21

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Српски научник пронајде лек за рак
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.