МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Џони Деп ја тужи поранешната, таа злоставувала и жени

Џони Деп ја тужи поранешната, таа злоставувала и жени

недела, 14 април 2019, 11:09ч.   |   L.E.

Адвокатите на Џони Деп испратиле судски повици до Амбер Херд, „нејзините пријатели измамници” и на поранешното момче, милијардерот Илон Маск.

-Повиците се упатени кон секој, кој и помагал на Амбер во оваа измама и сакаме да ги сослушаме со лавина од снимени докази, како фотографски, така и клипови, кои се во колизија со нивните тврдења во корист на Херд, изјави адвокатот на Џони Деп, Адам Волдман.

-Амбер клеветеше, лажеше на суд и намерно му наштети на мојот клиент. За жал, тоа не е сè, ние во моментов разговараме со повеќе жени кои биле цел на нејзино насилство”, додаде тој.

Амбер се разведе од Џони во 2016 година, и го обвини за семејно насилство. Тој тогаш и плати седум милиони долари за повеќе да не зборува за нивната врска, а Амбер тоа го прекрши во декември минатата година. Сега Деп ја тужи и бара 50 милиони долари отштета.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.