МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

недела, 14 април 2019, 11:05ч.   |   L.E.

Прочистете го телото со овие два едноставни и многу делотворни напитоци.

Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два магични и вкусни напитоци од портокал.

1. Детокс напиток со портокал, лимон и мед

Потребно ви е: сок од 4 портокали, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Сите состојки помешајте ги и уживајте во прекрасниот вкус.

2. Детокс фрапе од портокали

Потребно ви е: сок од 2 портокали, 2 дл јогурт, 1 банана, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Помешајте ги сите состојки во блендер и уживајте во вкусот.

Сокот можете да го пиете преку целиот ден со цел да го „исплакнете“ организмот, а фрапето искористете го како замена за меѓуоброкот или вечерата. Овие два напитока комбинирани со лесна храна ќе ве препородат по деновите исполнети со масна храна.

© ЖУРНАЛ    ~90,30

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.