МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Ким Кардашијан го отвори својот нов дом за Вог

Ким Кардашијан го отвори својот нов дом за Вог

недела, 14 април 2019, 11:17ч.   |   L.E.

Ким Кардашијан Вест уште еднаш е на насловната на Vogue, а кадрите се дело на фотографот Микаел Јансон. Овој пат Ким позираше во својот дом во Калабасас, Калифорнија, заедно со своите три деца – ќерките Норт и Чикаго и синот – Сент.

Само еден месец подоцна таа и нејзиниот сопруг, Кание Вест, ќе имаат втор син кој ќе се роди од сурогат мајка.

Во интервјуто за Модната библија Ким, која премногу често е потценувана, вели дека мисли да се запише да студира право, па дури и да заврши до 2022 година, затоа што се надева еден ден дека ќе стане адвокат.

38-годишната реалити ѕвезда вели дека се залага за реформа на кривичната правда во САД.

Ким коментирала за списанието и како се справува со биполарното растројство на Кание. Таа вели: “Не сака да му се каже каков треба да биде. Ова е збунувачко. Тој е навистина најслаткиот човек со најголемо срце. Јас многу го сакам.”

Бидејќи многу луѓе имаат различно мислење за кланот Kardashian и генерално го потценуваат, вели таа, “Не обрнувам внимание на тоа. Кога ќе ми се случи да разговарам со некој што не ме познава, тој често го менува своето првично мислење за мене, бидејќи тој разбира што е важно за мене во животот “.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.