МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Шоубиз
Меган ги налути вработените во новиот дом

Меган ги налути вработените во новиот дом

недела, 14 април 2019, 11:14ч.   |   L.E.

Меган Маркл со принцот Хари се пресели во новиот дом во Frogmore Cottage и веднаш штом се сместиле во новата резиденција, војвотката решила да воведе промени кои наишле на негодување кај нивните вработени.

Меган, како што пишува „Дејли мејл“, им забранила да го користат паркингот кој се наоѓа во непосредна близина на нејзиниот нов дом кои досега со години го користеле. Своите автомобили вработените ќе мора да ги паркираат на километар ипол оддалеченост, во близина на јавниот парк на кралот Едвардс.

Официјалното објаснување е дека таа одлука ја донел управителот на дворецот „Виндсор“ во чиј склоп е и резиденцијата на Меган и Хари, но вработените се уверени дека зад таквата одлука стои војвотката.

Меган и Хари сакаат да имаат приватност бидејќи наскоро таа ќе се породи и двајцата решиле  дека за разлика од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, тие нема веднаш да соопштат јавно кога ќе дојде бебето. Тоа ќе го напрат кога ќе сметаат дека се спремни./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.