МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Шоубиз
Антониа го растури жирито, повторно најдобра со Тони Цетински

Антониа го растури жирито, повторно најдобра со Тони Цетински

сабота, 13 април 2019, 11:42ч.   |   L.E.

Антониа Гиговска (18) и вчера го растури жирито, откако последна настапи на „Пинкови ѕвезди-Сите ѕвезди“, овој пат со песната „Како во сон“, од хравтскиот пејач Тони Цетински.

И вчера, на музичкиот напревар никој не одолеа на нејзината изведба, особено не  женскиот дел од жирито,  Киа Коцкар, Леонтина Вукомановиќ, Гоца Тржан и Наташа Беквалац, кои уште пред да почне да пее ги кренаа столиците, додека Милан Станковиќ, нешто подоцна.

Леонтина и рече дека е совршена

„Уживање е да те слушаме како пееше.. Просто совршена си. Ова е некоја посебно направена матрица, затоа и твојот глас дојде до израз“, и рече Леонтина.

Воодушевување од настапот

Киа пак и рече: „Не е чудо што си ги имала сите петки . По мене и тука заслужена петка. И ние, по дифолд се креваме со столиците за да те слушнеме како пееш./Rerporter.mk

Гледјте го видетото:

© ЖУРНАЛ    ~76,26

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.