МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Шоубиз
Актерот Бен Афлек пак се скара со Линдзи

Актерот Бен Афлек пак се скара со Линдзи

петок, 12 април 2019, 14:49ч.   |   L.E.

Актерот Бен Афлек и неговата девојка, продуцентот Линдзи Шукус, повторно се скараа и тоа два месеци по продолжувањето на нивната врска, објавија „Контактмјузик“

Педесет и шестгодишниот Афлек и 38-годишниоата Линдзи Шукус се разделија во август минатата година, непосредно пред актерот повторно да влезе во клиника за да се лекува од алкохолизам, потсетува изданието, потоа пак се смирија.

Сега неименувани извори, цитирани од списанието „Пипл“, откриваат дека иако шансата, која повторно си ја дале, Бен Афлек и Линдзи Шукус сфатиле дека работите меѓу нив нема да се подобрат и решиле да се разделат. Проблем е далечината меѓу нив.

„Линдзи има дете, поранешен сопруг и работа во Њујорк, а семејството и работата на Бен се во Лос Анџелес. Иако се сакаат и почитуваат, тие сфатија дека работите меѓу нив нема да излезат. Сепак Бен и Линдзи ќе ја сочуваат засекогаш љубовта еден кон друг“, откриваат извори./Reporter.mk

© ЖУРНАЛ    ~28,10

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.