МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Катругалос: ЕУ да ја цени и политичката волја на Северна Македонија покажана со Догов..
Анализа: Преку 80 отсто од граѓаните сакаат да одат по шалтери, наместо електронски д..
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
Дескоска: Барањето за екстрадиција на Груевски за 27 април деновиве ќе биде пратено д..
Xроника
Македонска државјанка загина во сообраќајна несреќа во Хрватска

Македонска државјанка загина во сообраќајна несреќа во Хрватска

петок, 12 април 2019, 14:04ч.   |   L.E.

Загреб, 12 април- Македонска државјанка загина во сообраќајна несреќа што се случила утрово на автопатот А3 кај Окучани, Хрватска.

Како што јавуваат хрватските медиуми, несреќата се случила кога автомобил со германски регистарски таблички се превртел, слетал во канал и запрел на покрив. Жртвата била сопатничка во возилото.

Возачот, исто така, македонски државјанин, одбил лекарска помош.

„Полициската управа на бродско-посавската жупанија и Жупанското државно обвинителство продолжуваат со испитувањето на очевидци цо сел утврдување на околностите под кои настанала несреќата“, соопшти портпаролката на полицијата, Ката Нујиќ.

© ЖУРНАЛ    ~128,44

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Тинејџери направиле сообраќајка во Тетово, загина 18-годишно момче 13/05/2019
Велосипедист тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера во Скопје
Апсење на Табановце за Први Мај
Патник во автобус тешко повреден, девет сообраќајки вчера во Скопје
Скопјанец обвинет за недозволено држење оружје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.