МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Регион
Бомба фрлена врз куќата на бизнисмен во северно Косово

Бомба фрлена врз куќата на бизнисмен во северно Косово

петок, 12 април 2019, 17:35ч.   |   Z.H.

 Рачна бомба синоќа по полноќ е фрлена во близина на куќата на бизнисменот Раде Добриќ во Зубин Поток во северно Косово, при што е причинета материјална штета и нема повредени лица, јави дописникот на МИА од Приштина.

 
Настанот во изјава за косовските медиуми го потврди заменик-директорот на полицијата за северниот регион Бесим Хоти, кој информира дека од експлозијата на бомбата се оштетени неколку возила кои биле паркирани во близина и се искршени стаклата на неколку локали.
 
Хоти изјави дека сторителот или сторителите, како и мотивите за овој инцидент, за сега не се познати, како и дека полицијата работи на расветлување на случајот.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
Во полициска акција во Атина утрово упасени 90 лица
Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.