МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Македонија
Николоски: Судот да ја одбие тужбата на Вице Заев

Николоски: Судот да ја одбие тужбата на Вице Заев

петок, 12 април 2019, 14:28ч.   |   Xh.I.

Вице Заев е јавна личност и е главен бизнис-фактор во државата, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, по денешното трето и последно рочиште за тужбата за клевета и навреда поднесена од братот на премиерот, Зоран Заев, Вице Заев.

„Имам полно право да изнесувам свои ставови и гледишта. Очекувам судот да ја одбие тужбата. Ме изненади што Вице Заев не дојде денеска, а тој е тужител“, рече Николоски.

„Заев рече дека да е до него, тужбата би била повлечена. Е, сега, имам една дилема, дали браќава меѓу себе не комуницираат, што е надвор од умот, или функционираат како и досега…“, додаде тој.

Објавата на пресудата судијката Кети Германова ја закажа за 22 април.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Михаил Трендафилов-Нанче: Преродбата почнува од Охрид, тоа не е случајно. Ќе работиме домаќински и чесно за да изгрее новото сонце на слободата!
Вајгл: Има една незгодна работа за Македонија, а тоа е дека за неа се зборува во пакет со Албанија
Галетановски: Не сум ја навредувал Сиљановска лично, не е моја вина што секој ден има нов гаф
Мајката и двете ќерки целосно изгореле, телото на таткото било изгорено до половина
Ќе се менуваат законите за вработените во јавниот сектор и административните службеници
Јахја Кемал: Секоја година пред уписите се шират невистини за нас
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.