МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Занимиливости
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!

Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!

петок, 12 април 2019, 14:26ч.   |   L.E.

Минатиот петок полицијата прекинала венчавка во Австрија. Го уапсиле младоженецот. Сузан Б. (29) во Салцбург требало да се омажи за момче (32) од Гамбија. Но, тој во Австрија бил илегално па завршил во притвор.

Освен тоа, бргу се дознало и дека невестата е веќе мажена. Девојката на 7 јануари 2016 година се омажила во Нигерија. Двојката има два сина на возраст од две и четири години. Веќе во ноември 2016 година мажот од Нигерија ја оставил Сузан бидејќи ја „фатил“ со љубовникот од Гамбија.

Мажот потоа го обвинил љубовникот дека ги злоставувал синовите. Сузана возвратила со противтужба и мажот го обвинила за клевета. Двојката требало да се разведе во 2018 година, но Сузан не го поминала задолжителното советување.

Сузан сега ја товарат за бигамија, а градските власти би можеле да ја обвинат дека се обидела да ги измами бидејќи им го скрила бракот.

Сузан за ОЕ24 рекла дека не знаела дека е во брак.

– Мислев дека според австриските закони бракот од Нигерија не вреди. Тоа повеќе беше церемонија за неговите родители. Тоа не беше вистинска венчавка. Не добив никакви службени документи од венчавката. Зарем навистина мислите дека би се мажела ако знаев дека сум во брак? – рекла Сузан.

© ЖУРНАЛ    ~96,32

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.