МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Вкусен напиток за пролетно чистење на телото

Вкусен напиток за пролетно чистење на телото

петок, 12 април 2019, 14:19ч.   |   L.E.

Деновите се подолги, времето потопло, а желбата за јадење свежо овошје и зеленчук се зголемува. Сега е токму она време кога почнувате да обрнувате внимание и на вишокот килограми кои сте ги „заработиле“ зимава.

Одличен избор да направите едно пролетно чистење и освежување на организмот се и различни видови напитоци кои освен што освежуваат, помагаат да ослабнете, а добри се и за кожата, ги намалуваат проблемите со надуеноста, ги хранат клетките со хранливи материи и помагаат нашиот стомак да биде порамен.

Еден од тие напитоци е и овој што ви го предлагаме, особено поради последново. Познат е како „скротител на стомачето“

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.