МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Катругалос: ЕУ да ја цени и политичката волја на Северна Македонија покажана со Догов..
Анализа: Преку 80 отсто од граѓаните сакаат да одат по шалтери, наместо електронски д..
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
Дескоска: Барањето за екстрадиција на Груевски за 27 април деновиве ќе биде пратено д..
Xроника
Жител на Стојаково приведен поради поседување марихуана

Жител на Стојаково приведен поради поседување марихуана

петок, 12 април 2019, 14:01ч.   |   L.E.

Струмица, 12 април-  Полициски службеници, врз основа на судска наредба, на 10 април извршиле претрес во домот на Г.А.(55) од село Стојаково, Општина Богданци, и кај него биле пронајдени марихуана, семки од марихуана и катран. Пронајдениот материјал бил одземен, а лицето било лишено од слобода и приведено во Полициската станица во Богданци.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во полицискиот билтен на МВР Струмица.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Тинејџери направиле сообраќајка во Тетово, загина 18-годишно момче 13/05/2019
Велосипедист тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера во Скопје
Апсење на Табановце за Први Мај
Патник во автобус тешко повреден, девет сообраќајки вчера во Скопје
Скопјанец обвинет за недозволено држење оружје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.