МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Катругалос: ЕУ да ја цени и политичката волја на Северна Македонија покажана со Догов..
Анализа: Преку 80 отсто од граѓаните сакаат да одат по шалтери, наместо електронски д..
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
Дескоска: Барањето за екстрадиција на Груевски за 27 април деновиве ќе биде пратено д..
Технологија
OnePlus годинава може да претстави три смартфони

OnePlus годинава може да претстави три смартфони

петок, 12 април 2019, 14:13ч.   |   L.E.

Според информациите на дојавувачот Ishan Agarwal, ќе постојат три варијанти на 2019 OnePlus телефонот, кои ќе ги носат имињата OnePlus 7, OnePlus 7 Pro и OnePlus 7 Pro 5G. Стандардниот модел ќе ја има ознаката GM1901/03/05, Pro варијантата ќе има број на моделот GM1911/13/15/17, додека 5G verzija ќе го има бројот GM1920.

Фотографијата на OnePlus 7 Pro моделот, која се појави неодамна, ја носи ознаката GM1915 и открива некои од спецификациите. Тоа се Snapdragon 855 чипсет, 8GB RAM, 6.67-инчен дисплеј и систем со три камери (48MP + 16MP + 8MP). Видлив е и дисплеј без засек со закривени рабови.

Рендерите на куќиштето од наводниот OnePlus 5G, исто така откриваат повеќе за дизајнот на уредот. Телефонот изгледа доста слично на минатогодишниот 6T модел, со тоа што LED блицот е поинаку позициониран. Повеќе информации за OnePlus 7 линијата се очекува во следниот период./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Ниту Samsung, ниту Huawei: Првиот 5G телефон пристигна во Европа
Samsung Galaxy Note10 би можел да има полнење побрзо од 25W
Huawei Mate 30 Pro
Годинашните iPhone модели ќе користат нова технологија за антени
Џеф Безос го претстави Леталото со кое планира да однесе луѓе на Месечината до 2024
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.