МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
Видео: Samsung го покажа Galaxy Fold во акција

Видео: Samsung го покажа Galaxy Fold во акција

понеделник, 01 април 2019, 12:37ч.   |   L.E.

Компанијата Samsung објави видео од тестирањето на Galaxy Fold, кое го врши со помош на специјални машини за тестирање. Во тестот се нагласуваат можностите за отворање и затворање на смартфонот во совршена синхронизација.

Според тоа што може да се види од видеото, екраните многу брзо се активираат по отворањето на смартфонот, а тестот е досега најдобар увид во тоа како Galaxy Fold изгледа кога се затвора. Од Samsung ветија дека Fold ќе издржи најмалку 200.000 отворања и затворања, што е еднакво на петгодишна употреба со стотина отворања дневно.

Продажбата на смартфонот започнува од 26 април, по цена од 1.980 долари.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.