МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
5 најдобри алтернативи за Apple AirPods

5 најдобри алтернативи за Apple AirPods

понеделник, 01 април 2019, 12:34ч.   |   L.E.

Со официјалната најава на новото откритие на Apple, AirPod 2 безжичните слушалки, технолошкиот гигант уште еднаш докажа дека никој не може да го победи на пазарот. Но, постојат голем број на луѓе кои не се големи фанови на Apple и затоа гледаат да најдат добра алтернатива за новите AirPod2.

Благодарение на големата конкуренција што ја дава Андроид, во продолжение ви ги претставуваме 5 најдобри алтернативи на слушалки кои функционираат на ист начин како AirPod 2, но се доста поекономични. Без разлика дали барате добри слушалки за во теретана, безжични слушалки за трчање или пак за секојдневна употреба, следниве алтернативи можат да ги извршат сите тие функции.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.