МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Пендаровски поддржува намалување на привилегиите на функционерите
Агенцијата за разузнавање доби нов директор
Кој е кој во кабинетот на претседателот Пендаровски?
Ќе се испитува закупот на канцеларии не само кај Иванов, туку и кај сите поранешни пр..
Свет
Една од најбогатите Русинки загина во авионска несреќа

Една од најбогатите Русинки загина во авионска несреќа

понеделник, 01 април 2019, 12:10ч.   |   Z.H.

 Една од најбогатите жени во Русија, сосопственичка на авиокомпанијата С7, Наталија Филева, загина во авионска несреќа во југозападна Германија, соопшти авиокомпанијата. Филева (55) била во мал авион со шест седишта, кој се урнал при пристапот кон малиот аеродром во градот Егелсбах, јужно од Франкфурт. Германската полиција претходно објави дека имало три лица во авионот вклучително и пилотот.

 
Во соопштението се наведува дека авионот се урнал вчера додека патувал од Франција во Егелсбах. Причината за несреќата сѐ уште е нејасна. "По ударот, авионот е целосно изгорен", се вели во соопштението на полицијата, во кое се додава дека патниците најверојатно ќе бидат идентификувани во текот на неделата. Филева во 2018 од магазинот Форбс беше прогласена за четврта најбогата жена во Русија, а нејзиното богатство се проценува дека изнесува 600 милиони долари.

© ЖУРНАЛ    ~75,25

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Норвешката министерка за здрвство порача: Пушете и пијте колку сакате
Русија ја коментираше победата на комичарот на претседателските избори во Украина
Фото: Едно лице е убиено, а седум се ранети, во инцидентот со пукање во училиште, во САД
Ким ја напушти Русија четири часа порано
Голема трагедија ја скрши Меркел
Украински министер кажа дека ќе влезе во Москва со тенкови, Русите одговорија со иронија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.