МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Јапонска техника за отстранување на отровите од телото

Јапонска техника за отстранување на отровите од телото

среда, 10 април 2019, 15:15ч.   |   L.E.

Во нашето тело постојат бактерии и токсини кои одвреме-навреме би требало да ги отстрануваме. Во спротивно, можат да предизвикаат разни проблеми и болести. Денес постојат безброј методи за детоксикација, но еден од најефикасните е оваа јапонска техника за стапала.

Поголемиот дел од нервите се наоѓаат во нашите нозе. Токму поради ова детоксикацијата на телото е многу поефикасна доколку се изведе со помош на нозете.

Наполнете поголем сад со врела вода и додајте половина чаша сол, половина чаша сода бикарбона, половина чаша морска сол, половина чаша јаболков оцет и есенцијално масло по ваш избор. Добро измешајте додека не се растворат сите состојки, а потоа ставете ги стапалата во садот. Држете ги стапалата во водата 30 минути. Доколку почувствувате слабост, немојте да се грижите бидејќи тоа е дел од детоксикацијата.

Исто така, се препорачува да го зголемите и внесувањето на магнезиум во секојдневната исхрана. За да го зголемите нивото на магнезиум, можете да направите и купка со половина чаша сол и есенцијално масло по избор. Измешајте ја водата додека не се растопат состојките, па додајте бетонит глина разредена со вода. Држете ги стапалата во водата 25 минути дневно, со цел да го зголемите нивото на магнезиум во телото, но и да ја подобрите апсорпцијата на другите хранливи материи.

Наполнете ја кадата со врела вода и додајте чаша хидроген пероксид и една лажица ѓумбир во прав. Потопете ги стапалата 30 минути и на овој начин ќе ги обновите клетките и ткивата, но и ќе го исчистите организмот од сите токсини и бактерии.

Без разлика кој од методите ќе го одберете, за да забележите резултати морате да ја повторувате процедурата цел месец, без прекин.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.